مقصر کیست!!!

 بسم الله الرحمن الرحیم

نکته ای رو که قبل از خواندن این پست باید خدمت مهمانان عزیز این وبلاگ عرض کنم اینه که مصادیق عینی فراوانی برای این پست وجود داره . از سیاستمدار گرفته تا ورزشکار و بازیگر...و اینکه برخی از آدما خودشان بزرگ بودن. ولی داعیه قهرمان بودن نداشتن و البته ما احترام بزرگیشون رو هم حفظ نکردیم و برخی دیگه  بزرگ نبودن و ما بزرگشان کردیم، در واقع توهم قهرمان بودن رو ما در ذهنشون و در مخیله خودمون ساختیم و حالا با سر به زمین می کوبیمشون و البته عده ای رو هم در نوبت بر زمین کوفتن قرار دادیم . حالا اینکه مقصر کیست الله اعلم ...

ملت شریف و قهرمان پروری که ما باشیم ، همیشه انتظار داریم یه قهرمانی بیاد و یک تنه همه مشکلات  ریشه ای مون رو حل کنه . انتظار داریم یکی پیدا بشه و ما رو به  آرمانشهر مطلوبی که تو خیالات و رویاها به دنبالش میگردیم راهنمایی کنه. دوست داریم این گامهای رسیدن به آرمانشهر ، بدون کوچکترین تحمل سختی و مرارت برداشته بشه. انتظار داریم فقط با یکی دو گام  بزرگ به دروازه های این آرمانشهر زیبا و رویایی برسیم و با فشار دکمه ریموت، دروازه ها به روی ما گشوده بشه ومغـــــــرورانه سرود ظفـــــر بر لب، شهر موصوف را فتح کنیم.

ملت شریف و نخبه دوستی که ما باشیم، همیشه سعی میکنیم آوار آرزوهای دست نیافته خودمون رو بر سر یک نفر احتمالا قهرمان نخبه سابق خراب کنیم و همه مشکلات ارضی، سماوی، بیرونی، درونی و غیره خودمون رو بر ذمه اون مفلوک مغضوب قرار بدیم .ما ملت حق شناس، هیچگاه در هیچ موردی، خودمون مقصر نیستیم. قطعا یا قهرمانی که باید همه مشکلاتمون رو حل میکرد تو زرد از آب دراومده باشه ، یا سوپرمن ما در نیمه راه  از مسیر آرمانشهر منحرف گشته و یا دست شیطانی استکبار با توطئه های مدامش آرمانهای ما رو دست نیافتنی ساخته .

ما ملت همیشه در صحنه و محاسب، اصولا حساب و کتاب و آمار و تاریخ و فلسفه و غیره را دروسی میدونیم که باید در مقاطع مختلف تحصیلی خوندش ، نمرشو گرفت و مدرکش رو قاب کرد! ما ملتی هستیم که با واژه درس گرفتن، در همیشه تاریخ بیگانه بودیم،  در هر صحنه ای حاضریم و  هر آزموده ای را هزاران بار دیگه آزموده ایم، همیشه امیدواریم که شاید اینبار تاس وفق مراد بشینه و بخت بلند یارمون باشه.

ما ملت اندیشمند، هیچ با خودمون فکر نمیکینم که چرا تا این اندازه زود، کسی رو تا قله افتخار و جلال بالا میبریم و چه اندازه زودتر، ازش  ناامیدمیشیم  و  به پرتگاه افتضاح و ضلال می اندازیمش وغالبا پس از مدتی به همان افتاده رجعت می کنیم این بار هم بی تامل و بی اندیشه.ماهیچ وقت با خودمون فکر نمیکنیم که چقدر خود خودمون، با رویکرد وعملکرد و  انتخابهامون، در نرسیدن به آرمان هامون مقصریم.

پی نوشت :

بعد از اینهمه مشکلات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی که در این 6-7 سال گذشته رو به فزونی گذاشت وحتی داد هواداران و سینه چاکان سیستم مدیریتی چند سال اخیر رو هم درآورد و اونا رو هم به سوی انتقاد سوق داد، تنها گزینه ای که باقیمانده هواداران مدیریت  دوره اخیر بهش میبالیدن و میتونستن در قبالش ، دوره های پیشین رو نقد کنن،همین ایستادگی بر سیاستهای هسته ای بود.

حالا چه طعمی داره وقتی بعد از دو دوره 4 ساله مدیریتی،  باوجود تحمل سختی و تورم و تحریم، برگردی همون نقطه ای که 8 سال پیش بودی؟!

/ 5 نظر / 34 بازدید
سید

سلام خدا قوت وبلاگ خوب و مطالب خوبی داری به من هم سر بزن خواستی تبادل لینک هم می کنم منتظر حضور و نظر و بیشنهادت هستم یا علی

آرمانهای یک ملت

با سلام و احترام همسنگر عزيز خدا قوت. با « يک سوال اساسي » به روزم. منتظر نظرات ارزنده تون هستم... ياعلي[گل]

علی تجرد

منظورتون رو از اینکه پس از هشت سال به همون نقطه برگردیم نفهمیدم. من این خشم شما رو از افراط و تفریط مردم میفهمم، ولی کلا گمون میکنم یه کم زیاده روی کردید. مردم انقدرها هم بی حساب و کتاب کار نمی کنن.

پاتوق عمارها - ثامن گرافیک

بسم الله الرحمن الرحیم حسین نیا به کوفه .... کوفه وفا ندارد ... کوفی بی مروت ... شرم و حیا ندارد ... ......................... سلام علیکم احوال شما تقریبا دوهفته ای بود اینترنتم قطع بود و متأسفانه توی همین فاصله دامین سایت هم قطع شده . لذا ازتون خواهشمندم فعلا با این آدرس وارد شوید : http://anaammar.mihanblog.com/ منتظر حضور گرمتون هستیم . انشاءالله منتظر 6تا از طرحهایی که مناسب با عرفه و غدیر کار کردم باشید . یا حق

آرمانهای یک ملت

سلام عیدتان مبارک :-) دنیا اگر علی نداشت، آبرو نداشت دنیا کجا شکر این آبـــرو کند؟! خلقت به روی دست، علی را گرفت وگفت: دست کسی نظیرش اگر هست رو کند الحـــمدلله الذی جعلنا من المتمسّکین بولایة امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) عید ولایت و امامت؛ عید سعید غدیر خم، بزرگترین عید شیعیان و روز اکمال دین بر عموم شیعیان آن حضرت مبارک باد[گل][گل]